Close

Lipiec 20, 2017

Tauron dostarczy prąd instytucjom rządowym za 60 mln zł

Tauron znowu wygrywa przetarg na dostarczanie energii elektrycznej. Tym razem chodzi o dostawę prądu dla ponad 100 jednostek administracji państwowej. Oferta ma obowiązywać przez 2 lata. Umowa ma opiewać na kwotę ponad 60 mln zł.

Tauron pokonał 4 inne firmy, startujące w przetargu. Jak to bywa w przypadku zamówień publicznych wygrała najlepsza oferta, najlepsza cena. Zamówienie ma dokładnie wynieść 60 mln 121 tys. 592 zł i 69 gr. W takiej kwocie Tauron ma w ciągu dwóch lat dostarczyć do ministerstw oraz centralnych urzędów 226 818 MWh energii. Oznacza to, że cena za kWh wynosi około 20 groszy.

Prezes Tauron, Filip Grzegorczyk nigdy nie ukrywał, że celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii. Miło się to odbywać poprzez poszerzenie oferty produktowej, a dokładniej mówiąc wprowadzanie i rozwijanie usług dodatkowych.

Przetarg dotyczył urzędów rozlokowanych w całym kraju, a nie jedynie tam, gdzie mieści się siedziba Tauron. W okresie od października 2017 do września 2019 roku, dostawca energii Tauron odpowiedzialny będzie za sprzedaż energii do obiektów administracji rządowej m.in. do ministerstwa, urzędów wojewódzkich i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Łącznie będzie to aż 1 376 punktów poboru energii elektrycznej.

Tauron, to istny leader, gdyż od maja 2017 obsłużył ponad 200 postępowań. To właśnie ten sprzedawca, wygrywa większość przetargów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *