Close

Czerwiec 29, 2017

Inteligentne sieci elektroenergetyczne TAURONA

Aż 3 projekty inwestycyjne może wdrożyć Tauron, bowiem przeszły one pozytywną kwalifikację Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Łącznie na inwestycje jest  19,4 mln zł, ale projekty mają kosztować  ponad 41 mln zł.

Środki unijne pomogą na w rozwoju i wdrażaniu inteligentnych systemów dystrybucji działających na niskich i średnich poziomach napięcia oraz wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych o charakterze pilotażowym i demonstracyjnym.

– Inwestujemy w rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych i poprawę jakości infrastruktury dystrybucyjnej z myślą o długoterminowym o rozwoju Grupy TAURON oraz o bezpieczeństwie energetycznym. Łączna kwota, jaką planujemy w tym roku przeznaczyć na cele inwestycyjne w obszarze dystrybucji, to blisko 1,8 mld zł. Efektem tych działań będzie zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, w tym zwiększenie automatyzacji pracy sieci oraz wprowadzanie i rozwój nowych technologii – podkreślił Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Z pieniędzy skorzystają jedynie linie energetyczne z woj.  śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego.

 

Co Tauron chce zyskać dzięki inwestycji,

  • „Budowa i modernizacja sieci SN i nN na terenie województwa śląskiego i łódzkiego w celu realizacji koncepcji sieci inteligentnej”
  • „Modernizacja rozdzielnic SN w rozdzielniach sieciowych SN na terenie powiatów zgorzeleckiego, lwóweckiego i bolesławieckiego w celu realizacji koncepcji sieci inteligentnej”
  • „Budowa i modernizacja linii SN na terenie województwa opolskiego w celu realizacji koncepcji sieci inteligentnej”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *